Uroczystość otwarcia i poświęcenia przedszkola

W czwartek 15.10..br. odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego przedszkola. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, skarbnik Ewa Mituła, z-ca Burmistrza Kościana Przemysław Korbik, Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak, Burmistrz Czempinia Konrad Malicki, Ksiądz kanonik Krzysztof Mizerski, z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Krzysztof Łączny, Radny Powiatu Piotr Błaszkowski, Radni Śmigla, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Śmigiel, Prezydium Rady Rodziców, osoby realizujące budowę, przedstawiciele mediów. Pani dyrektor K. Grocka powitała wszystkich zaproszonych gości, którzy przyczynili się do powstania nowego budynku przedszkola. dziękując za przybycie. Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, której dokonali: przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kasperski, burmistrz Małgorzata Adamczak, dyrektor przedszkola K. Grocka i przedstawicielka Rady Rodziców Olejnik. Poświęcenia budynku dokonał Ksiądz Kanonik Mizerski. Wszyscy goście zostali zaproszeni do auli przedszkola gdzie głos zabrała dyrektor K. Grocka, która powitała wszystkich zaproszonych gości. Zwróciła uwagę na to, że społeczność naszego miasta długo czekała na upragnione przedszkole. Marzenie stało się rzeczywistością. Dziś mamy do dyspozycji nowoczesny budynek składający się z 6 sal z łazienkami, nowoczesnej kuchni, jadalni dla 50 dzieci, szatni, auli, pomieszczeń biurowych i trzech placów zabaw. W starym budynku również zaadoptowano pomieszczenia po dawnej kuchni na łazienkę. Pani dyrektor podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego nowoczesnego obiektu. Głos zabrali zaproszeni goście, którzy na ręce pani dyrektor składali życzenia i prezenty. W trakcie uroczystości goście mogli zapoznać się z historią przedszkola, z kolejnymi etapami budowy. Zostali zaproszeni również do wirtualnego zwiedzania przedszkola. Przebieg całej uroczystości przeplatany był nagranymi występami przedszkolaków, które nie mogły osobiście w niej uczestniczyć. Mogły ją oglądać w salach. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowy magnes i słodki upominek. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, życzenia i prezenty. Za uświetnienie naszej uroczystości, w tak ważnym dla nas dniu.

20 października 2020