Powitanie "Pani Wiosny"

22 marca 2021 roku dzieci  uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”.

Dzieci piosenkami, wierszem oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Wszyscy bawili się wspólnie z wykonaną kukłą Marzanny i śpiewali piosenki na pożegnanie zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją okrzykami: „Precz, zimo zła!” oraz żartobliwymi słowami piosenki o czekającym ją losie: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Pomimo odczuwalnego zimna, wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, a „Zła bogini” szybko odeszła. Każda z grup miała również możliwość zasadzenia swoje drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

23 marca 2021