POSTCROSSING

Ciekawość świata u małych dzieci, ciągłe pytania na temat odmiennych kultur i języków stał się bodźcem do poszukiwania nowych pomysłów na pogłębienie ich wiedzy oraz uatrakcyjnienie zajęć z języka angielskiego.

Postcrossing jest portalem społecznościowym, który umożliwia zainteresowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Po zarejestrowaniu się losowo zostaje przydzielony nam odbiorca kartki, jego dokładny adres, a także krótka notatka na temat jego zainteresowań. Wysyłamy kartkę, a w zamian otrzymujemy pocztówkę od kogoś innego.

Postcrossing pozwala poznać dzieciom i zrozumieć otaczający je świat, inne państwa, ich stolice i tradycje. Sprawia, że od najmłodszych lat dzieci są wdrażane do używania języka angielskiego w celu komunikacji.

Projekt jest realizowany od 2018 roku, do tej pory wysłaliśmy 57 kartek, otrzymaliśmy 61. Wymieniamy pocztówki z takimi krajami jak: Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Norwegia, Szwajcaria, Francja, Holandia, Finlandia, Japonia.

Koordynator:

Martyna Karolczak