POSTCROSSING

Ciekawość świata u małych dzieci, ciągłe pytania na temat odmiennych kultur
i języków stały się bodźcem do poszukiwania nowych pomysłów na pogłębienie ich wiedzy oraz uatrakcyjnienie zajęć z języka angielskiego. Postcrossing jest portalem społecznościowym, który umożliwia zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Po zarejestrowaniu się losowo zostaje przydzielony nam odbiorca kartki, jego dokładny adres,
a także krótka notatka na temat jego zainteresowań. Wysyłamy kartkę,
a w zamian otrzymujemy pocztówkę od kogoś innego.

Postcrossing pozwala dzieciom poznać i zrozumieć otaczający je świat, inne państwa, ich stolice i tradycje. Sprawia, że od najmłodszych lat dzieci są wdrażane do używania języka angielskiego w celu komunikacji (wszystkie wysyłane i otrzymane kartki napisane są w języku angielskim).

Koordynator akcji: Martyna Karolczak

Pierwszą kartkę wspólnie z „Pszczółkami” wysłaliśmy do Finlandii do użytkownika Aulikkia, nasza kartka podróżowała 19 dni i przebyła 1,059 km. Aulikkia napisała do nas:

09 października 2018