Marzycielska Poczta

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Dzieci z Marzycielskiej Poczty są zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalu. Choroba często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami dlatego listy i przesyłki stanowią dla nich ogromne wsparcie. Marzycielska Poczta pozwala im na chwilę zapomnieć o chorobie, rozproszyć uczucie samotności, dając okazję do uśmiechu. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną, chore dzieci i ich rodzice w miarę możliwości odpisują na przesyłki lub zostawiają na swoich profilach podziękowania.

„Zajączki” z Przedszkola w Śmiglu wysłuchały dzisiaj historii
„O skarpetce dziesiątej, która pomogła odzyskać dobry humor choremu dziecku i dostała bardzo ważne stanowisko w szpitalu” z książki Justyny Bednarek. Następnie zapoznały się z ideą Marzycielskiej Poczty, a także profilem Szymona Gromady. „Zajączki” były bardzo wzruszone, gdy dowiedziały się, że chorujące dzieci czują się czasami samotne i tęsknią za przyjaciółmi, natychmiast postanowiły, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby podopieczni z „Marzycielskiej Poczty” poczuli się lepiej. Z pomocą pani napisały list do Szymona i z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do samodzielnego wykonania kolorowych laurek. Tak, więc Szymonie, mamy nadzieję, że wywołamy uśmiech na Twojej twarzy. Gorąco pozdrawiamy.

09 października 2018