gra miejska „Polak mały”

Gra miejska

Przedszkole w Śmiglu z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości realizowało w roku szkolnym 2018/2019 program „Przedszkolacy biało-czerwoni” autorstwa D. Gbiorczyk, K. Grockiej, E. Nowak i K. Stam. Jednym z punktów tego przedsięwzięcia była gra miejska „Polak mały” zorganizowana przy pomocy Hufca ZHP w Śmiglu. 31 maja b.r. wszyscy przedszkolacy pokonywali trasę gry wyznaczoną według planu. Na każdym punkcie wspólnej zabawy wykonywali zadania mające charakter patriotyczny i związany z rodzinną miejscowością. Na zakończenie gry miejskiej dzieci i kadra przedszkola w strojach biało – czerwonych ustawiła się do zdjęcia z drona w celu wykonania flagi Polski. Później odbył się piknik patriotyczny, podczas którego wszyscy uczestnicy gry smakowali pyszną grochówkę, przygotowaną przez zaplecze gastronomiczne naszego przedszkola.

tekst Ewa Nowak

09 czerwca 2019