Góra Grosza

Po raz kolejny przeprowadzamy  zbiórkę drobnych monet  w  naszym przedszkolu w ramach XXI ogólnopolskiej akcji  „Góra grosza ”  organizowanej przez  towarzystwo „Nasz dom” z siedzibą w Warszawie.  Jest to największa społeczna akcja, w której uczestniczy nasze przedszkole.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

W dniach 26 października 2020 do 31 maja 2021odbędzie się zbiórka monet głównie o nominałach od 1 do 50 groszy do specjalnie przygotowanych skarbonek mieszczących się w każdym budynku przy drzwiach wejściowych.

W związku z tym wszystkich serdecznie zapraszamy do  uczestnictwa w akcji..

koordynatorzy:

Paulina Ratajczak