Gminny Dzień Przedszkolaka

"Jestem sobie przedszkolaczek..." - słowa piosenki, którą zna każdy szanujący się przedszkolak zabrzmiały 20 września na śmigielskim placu zabaw.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowano tam wyścigi na rowerkach biegowych.

                     W zawodach udział wzięło 180 przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli z terenu gminy Śmigiel, podzielonych na 4 kategorie wiekowe: 3-latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Osobno rywalizowały dziewczynki, a osobno chłopcy. Walka w każdym wyścigu była zacięta, ale wyniki zawodów nikogo nie zaskoczyły - zwyciężyły wszystkie przedszkolaki! Nagrodą w zawodach były chusty odblaskowe ufundowane przez Burmistrz Śmigla.

Ponadto na terenie placu zabaw animatorzy organizowali gry dla dzieci. Sporą atrakcją był także wóz strażacki z OSP Śmigiel.

                     Inicjatorką Gminnego Dnia Przedszkolaka jest burmistrz Małgorzata Adamczak, która dokładnie 20 września 2016 roku obiecała dzieciom,
że w przyszłym roku przygotuje dla nich "coś super".
Organizatorami wydarzenia było Przedszkole Samorządowe w Śmiglu oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Organizacje wsparli Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów. Organizatorzy dziękują OSP Śmigiel za obecność oraz Pani Danucie Grygier za wsparcie finansowe.